جدیدترین دکوراسیون, دکوراسیون داخلی

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس می تواند طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما را دگرگون کند.هر روز شاهد افزایش تنوع و زیبایی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل هستیم ، البته کابینت آشپزخانه هم از این قاعده استثنا نبوده و نسبتا تغییرات فراوانی از نظر نوع مواد اولیه، رنگ و مدل داشته است. امروزه انواع کابینت در رنگ ها و مدل های جدید و با متریال متفاوت طراحی و تولید و به بازار عرضه می شوند. کابینت هایگلاس یکی از جدیدترین انواع کابینت آشپزخانه است که به دلیل جذابیت و زیبایی خود، مشتریان زیادی دارد. مقاله مای دکو قصد دارد راجع به رنگ بندی کابینت هایگلاس به شما اطلاعاتی ارائه دهد تا بتوانید بهترین رنگ را برای آشپزخانه خود سفارش دهید.

کابینت های گلاس
ماده ی اولیه کابینت  های گلاس

های گلاس از ام دی اف خام تشکیل شده که روکش آن از جنس پلاستیک براق به نام پلکسی گلاس، می باشد. ورق های هایگلاس، تنها از یک سمت با لایه پلکسی گلاس پوشیده شده  و سمت دیگر آن با لایه  ارزان  و اقتصادی پوشیده شده است. طبق طراحی دکوراسیون داخلی دو سمت کابینت آشپزخانه،قابل رویت بوده پس باید از دو ورق، هایگلاس در جهت تضاد هم استفاده کنیم. کابینت های گلاس از نظر اقتصادی در رنج متوسط قرار دارند. و به دلیل لایه براقی که دارند، بازتاب نور بسیار بالایی داشته و مانند یک منبع نور، نور دریافتی محیط را منعکس می کنند. بنابراین برای فضایی که نور کافی ندارد و یا کوچک است می توان استفاده کرد. کابینت های گلاس نوعی از کابینت آشپزخانه  سبک مدرن هستند. بنابراین کارایی و جاگیری مناسبی دارند. با کابینت های گلاس هر فضایی را می توان کابینت کرده و استفاده مفیدی را از آن کرد. کابینتهای، هایگلاس به دلیل سطح صاف، گرد و غبار را کمتر به خود گرفته و از نظر نظافت، به راحتی تمیز می شوند. این کابینتها ، در برابر ضربه و خط و خش، آسیب پذیر بوده و البته نمی توان از آنها به عنوان کانتر و صفحه رو کابینت استفاده کرد.

رنگ بندی کابینت هایگلاس :

رنگ بندی کابینت، هایگلاس بسیار متنوع بوده. و از آن می توان به عنوان متریالی که در انواع رنگ های شاد و انرژیک، مانند قرمز، زرد، بنفش و یا حتی سبز و آبی و… تولید و ساخته می شود نام برد.

نکات مهم در رنگ بندی کابینت هایگلاس :

های گلاس ها ، کابینت براق هستند که به دلیل بازتاب نور، لکه و کثیفی و جای دست را به راحتی نشان می دهند. البته به دلیل سطح بسیار صافی و صیقلی که دارند، به راحتی و با یک دستمال نمدار پاک می شوند. ولی اگر به تمیزی و جای انگشت خیلی حساسید باید در انتخاب رنگ دقت کنید تا جای انگشت و لکه را کمتر انعکاس دهد.مثلا در رنگ های تیره  مانند مشکی یا بنفش جای لکه دست را بیشتر نشان داده می شود و رنگ هایی مانند سفید و قهوه ای کمتر.البته باید دانست که جهت تابش نور نیز در نشان دادن لکه موثر بوده و لکه را بیشتر نشان میدهد. همچنین کابینت هایگلاس طرح دار، نسبت به مدل ساده، کمتر جای لکه وانگشت را نشان می دهند.

کابینت هایگلاس سفید:

یکی از پر طرفدارترین رنگ در کابینت های گلاس رنگ سفید است. رنگ سفید های گلاس بازتاب نور بسیار بالایی دارد و می توان از آن در انواع فضاهای بزرگ و کوچک و حتی آشپزخانه کم نور استفاده کرد. رنگ سفید هایگلاس باعث تمیز تر دیده شدن فضا و حس لوکس و مدرنی را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایجاد می کند.

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس مشکی یا دودی:

رنگ مشکی ، از جلوه و شکوه خاصی برخوردار است. کابینت هایگلاس مشکی، حس مدرن و امروزی بودن و فضایی رمانتیک را به بیننده القا می کند .رنگ مشکی می تواند در آشپزخانه های بزرگ و با نور پردازی مناسب، گزینه ی بسیار مناسبی باشد. می توانیم در طراحی آشپزخانه از ترکیب دو رنگ کابینت هایگلاس سفید و مشکی استفاده کنیم و ترکیبی چشم نواز و زیبا به وجود آوریم.

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس قهوه ای:

رنگ قهوه ای، یادگار روزگار گذشته می باشد. در گذشته، بیشترین رنگی که در زندگی بشر وجود داشته و امروزه با حافظه تاریخی آدمی همراه است، رنگ چوب یعنی قهوه ای بوده، طیف رنگ قهوه ای از بلوطی و فندقی گرفته تا شکلاتی و قهوه ای سوخته، به راحتی با سرویس چوبی منزل شما هماهنگ است. قهوه ای رنگ گرمی بوده و حس نوستالژیک و انرژی بخشی را به منزل شما القا می کند کابینت های گلاس قهوه ای را می توان به راحتی با رنگ سفید و مشکی در طراحی کابینت هایگلاس ترکیب کرده و ترکیب چشم نوازی راداشته باشیم.

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس نارنجی یا زرد رنگ:

رنگ نارنجی و زرد باعث تحریک اشتها می شوند. اگر علاقه مند به آشپزخانه ای مهیج و پر انرژی هستید که با حضور در آن، اشتهایتان تحریک شود از رنگ نارنجی یا زرد در طراحی کابینت آشپزخانه خود استفاده کنید.

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس قرمز و زرشکی:

طیف رنگ قرمز، دانه اناری و زرشکی در رنگ بندی کابینت های گلاس بسیار پرطرفدار است. استفاده از طیف رنگ قرمز در کابینت آشپزخانه باعث شادابی و انرژی بخشی به اهل منزل شده و حس عشق را در دل شما زنده نگه می دارد. از ترکیب دو رنگ مشکی و قرمز در کنار هم می توانید در رنگ بندی کابینت های گلاس استفاده کنید و لوازم آشپزخانه مانند بشقاب ها و سایر ظروف را با آن ست کرده تا کابینت آشپزخانه شما لوکس به نظر برسد.

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس بنفش:

رنگ بنفش را در طراحی کابینت های گلاس زیاد می بینیم و البته طرفداران خاص خود را دارد. ترکیب سفید و بنفش در رنگ بندی کابینت های گلاس ، می تواند به منزلتان آرامش و انرژی بخشیده و به راحتی با مبلمان بنفش یا سورمه ای شما ست شوند.

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس آبی یا سورمه ای:

سورمه ای یک رنگ خاص بوده  و استفاده از خانواده رنگ آبی تا سورمه ای می تواند فضای آشپزخانه را خاص و متحول کند. ترکیب رنگ سورمه ای و سفید در کابینت های گلاس، فضای بی نظیری را برای آشپزخانه شما فراهم می سازد. همچنین مبلمان فیروزه ای یا سورمه ای می تواند با کابینت هایگلاس سورمه ای یا آبی هماهنگی خوبی داشته باشد.

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس سبز:

رنگ سبز، روح زندگی و حیات را به آشپزخانه می دمد. رنگ سبز در طراحی دکوراسیون داخلی روح سرزنده و شادابی دارد. می توان کابینت هایگلاس سبز را با مبلمان پسته ای یا یشمی ست و هماهنگ ساخت. همچنین ترکیب رنگ سبز با سفید می تواند زیبایی آشپزخانه را دو چندان کند.

رنگ بندی کابینت هایگلاس

رنگ بندی کابینت هایگلاس

کابینت هایگلاس ساده یا طرح دار:

انواع رنگ بندی کابینت، هایگلاس را می توان از مدل های ساده و طرح دار انتخاب کرد. مدل های ساده هایگلاس، هیچ گونه طرحی نداشته، ولی مدل های طرح دار دارای رگه ها و خطوط نامنظمی مانند آنچه در چوب وجود دارد، می باشند. البته هر دو مدل ، طرفداران بسیاری داشته و در می توان متناسب با سبک سلیقه خود، کابینت خود را سفارش داد.

author-avatar

درباره الناز سیدعباسی

کارشناس ارشد معماری و علاقه مند به دکوراسیون و طراحی داخلی هستم . تجربیات آموزشی و طراحانه خودمو با شما در شیراز دکو شاپ به اشتراک میذارم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *