دکوراسیون داخلی, مبلمان و چیدمان

10 آموزش چیدمان در طراحی کابینت آشپزخانه

10آموزش چیدمان در طراحی کابینت آشپزخانه

10 آموزش چیدمان در طراحی کابینت آشپزخانه که مورد نیاز هر طراح داخلی، دکوراتور و مجریانی که به صورت تخصصی در طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه فعالیت می کنند، می باشد. یکی از ضرورت های طراحی دکوراسیون آشپزخانه و کابینت، شناخت نکات چیدمان کابینت و یونیت ها در آشپزخانه است که با شناخت بیشتر می توان فضایی بهینه، کارآمد و زیبا برای ساکنین آن فضا خلق کرد.

  • معیار های طراحی کابینت در آشپزخانه برای طراح چیست؟
  • طراحان داخلی برای چیدمان آشپزخانه از چه قوانین حرکت و سیرکولاسیون استفاده می کنند؟
  • آیا طراحی آشپزخانه و کابینت باید با چیدمان نشیمن و ناهار خوری هماهنگ باشد؟

قبل از بیان نکات آموزش طراحی آشپزخانه و کابینت باید در خصوص چیدمان کل فضا نکات ساده ای را بیان کنیم. قطعا فضای آشپزخانه بخشی از فضای کل یک خانه می باشد که طراحی و چیدمان آشپزخانه باید هماهنگ با سایر فضاهای خانه طراحی و اجرا شود. طراحی فضای آشپزخانه به تنهایی و بدون در تظر گرفتن چیدمان فضای نشیمن و ناهار خوری کاری اشتباه و غیر حرفه ای است و یک طراح حرفه ای در هنگام طراحی آشپزخانه و کابینت باید به سبک، متریال و فرم ها و سایر فضاهای موجود توجه کند.

به عنوان یک طراج یا دکوراتور اگر در قرارداد طراحی آشپزخانه و کابینت درخواستی از طراحی کل فضا وجود ندارد، بایستی طراحی کل فضا را بررسی کرده تا یک فضای هماهنگ با کل فضا طراحی و اجرا شود. اگر نیاز به آموزش و مشاوره در خصوص دکوراسیون داخلی دارید، گروه مای دکو با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش طراحی دکوراسیون داخلی و آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، آماده است که شما را در مبلمان و چیدمان، دکوراسیون داخلی، فنگ شویی، نورپردازی دکوراسیون و انتخاب متریال در پروژه های طراحی داخلی یاری کند.

10 آموزش چیدمان در طراحی آشپزخانه و کابینت

10 آموزش چیدمان در طراحی آشپزخانه و کابینت

10 آموزش چیدمان در طراحی کابینت آشپزخانه:

1- شناخت انواع چیدمان کابینت آشپزخانه و آموزش Layout در چیدمان کابینت ها اولین آموزش چیدمان کابینت در آشپزخانه می باشد. انواع Layout که در چیدمان کابینت استفاده می شود عبارت است از:

  • چیدمان کابینت خطی یا Line
  • چیدمان کابینت موازی یا کریدری یا گالی
  • چیدمان کابینت U شکل
  • چیدمان کابینت L شکل

و سایر چیدمان هایی که به صورت پیچیده تر کار می شود. برای انتخاب چیدمان مناسب به پلان معماری و محل قرار گیری دیوار ها و پنجره و راهرو های ورودی باید دقت کرد. بهترین دیوارها برای چیدمان، دیوارهایی هستند که در فضای آشپزخانه قرار گرفته است و دیوار های معماری می تواند اولین راهنما برای چیدمان باشد.

آموزش چیدمان کابینت آشپزخانه

آموزش چیدمان کابینت آشپزخانه

2- جزیره به عنوان یک مبلمان کمکی در ترکیب با Layout گفته شده در نکته قبل نقش یک مبلمان کاربردی برای زیبایی و کارایی بیشتر استفاده می شود. همچنین مثلث کار با جزیره جذاب تر و راحت تر خواهد بود.

3- در صورتی که از Layout خطی و طولی در چیدمان آشپزخانه استفاده می شود، فاصله گاز، سینک و میز کار نباید بیشتر از 5 متر به صورت کلی باشد.

4- اگر که از چیدمان راهرویی استفاده می شود، فاصله دو یونیت موازی نسبت به هم کمتر  نباید کمتر از 120 سانتی متر باشد. فاصله بین یونیت ها می تواند حداقل 140 سانتی متر تا 160 سانتی متر باشد.

5-  یکی از بهترین ترکیب ها با جزیره یونیت های خطی و ال شکل است که به دلیل سادگی چیدمان، ترکیب زیبایی با جزیره یا Island می سازد.

آموزش چیدمان کابینت آشپزخانه

آموزش چیدمان کابینت آشپزخانه

6- اگر در طراحی کابینت های آشپزخانه با درخواست کارفرما به کابینت های زیادی نیاز است، می توان از یونیت های U و J استفاده کرد.

7- محل قرار گیری تاسیسات آب، فاضلاب، گاز و خروجی هوا از اهمیت زیادی در چیدمان کابینت آشپزخانه برخوردار است. در صورتی که بخواهید از تاسیسات فاصله بگیرید و گاز و خروجی هوا نباشد .می توان برای قرار گیری لباس شوویی و ظرفشویی تا 2 یا 3 متر از محل خروجی آبسرد و گرم و فاضلاب فاصله گرفته و در طراحی سینک می توان حداکثر 50 سانتی متر تا خروجی فاضلاب فاصله داشته باشد.

8- اگر از چیدمان های یو شکل استفاده میکنید، می توانید یک ترکیب بسیار کاربردی برای داشتن یک جزیره با فضای کار یا فضای ناهار خوری را ایجاد کنید. یک فرم منظم و قرینه با فرم یو شکل در کابینت شکل می گیرد.

9- روی جزیره در صورتی که تاسیسات از قبل پیش بینی نشده است می توان از گازهای برقی رومیزی و هود های جذبی، فیلتری یا زغالی استفاده کرد که نیاز به تاسیسات خاصی به جز برق ندارد.

آموزش طراحی کابینت آشپزخانه

آموزش طراحی کابینت آشپزخانه

10- در هنگام طراحی کابینت های آشپزخانه اطلاعات دقیق وضع موجود و همچنین درخواست های کارفرما را دسته بندی کرده و  حتما نمونه های موردی را با کارفرما پرزنت کنید تا طراحی مطابق نیاز ها و درخواست های پروژه انجام شود.

طراحی آشپزخانه و کابینت مهم ترین بخش طراحی هرفضای مسکونی می باشد چراکه  هزینه و تجهیزات زیادی که در این فضا استفاده می شود. معمولا اهمیت فضای آشپزخانه از سایر فضاها بیشتر است و کاربرد این فضا در مقایسه با سایر فضاها به دلیل پخت و پز خانواده بیشتر از سایر فضاهای دکوراسیون داخلی است.

در صورتی که نیاز به داشتن اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی کابینت و دکوراسیون داخلی آشپزخانه دارید می توانید از دوره آموزش طراحی آشپزخانه و کابینت در مای دکو استفاده کنید.

آموزش چیدمان آشپزخانه

آموزش چیدمان آشپزخانه

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *