دکوراسیون داخلی, مصالح و متریال دکوراسیون

انتخاب پوشش کف مناسب در دکوراسیون مسکونی

انتخاب پوشش کف مناسب در دکوراسیون مسکونی

انتخاب پوشش کف مناسب در دکوراسیون مسکونی یکی از مهم ترین چالش های پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی مسکونی مثل آپارتمان، ویلا و سوئیت برای یک طراح، مجری یا یک کاربر فضا است.

  • چه پارامتر هایی برای انتخاب پوشش کف مناسب برای فضای مسکونی وجود دارد؟
  • آیا انتخاب پوشش کف ارتباط مستقیمی با کاربری فضا دارد؟
  • در انتخاب پوشش کف در دکوراسیون چه پارامتر هایی مهم تر از زیبایی می باشد؟

برای انتخاب پوشش کف مناسب فضای مسکونی باید به نیاز کارفرما، نیاز پروژه، بودجه، زمان و موجودی متریال از بین متریال های رایج در دکوراسیون داخلی ایران توجه کرد. متریال هایی مثل سرامیک، کفپوش، پارکت، لمینت، موکت، چمن مصنوعی و غیره از متریال های مورد استفاده در ایران هستند که همیشه انتخاب و ترکیب این متریال ها در پوشش کف یکی از چالش های پروژه های طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی می باشد.

برای انتخاب کف پوش مناسب فضا نیاز به دانستن اطلاعات زیادی درباره نوع و کیفیت متریال، دسته بندی رنگ، کالیته و ظاهر متریال، قیمت و شرایط فروش و خدمات پس از فروش و گارانتی و خصوصیت ابعادی، نوع نصب و زمان نصب، و سایر پارامتر های مهم داریم. که خوشبختانه گروه طراحی داخلی و دکوراسیون اخلی مای دکو با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش طراحی دکوراسیون داخلی و آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، آماده است که شما را در مبلمان و چیدمان، دکوراسیون داخلی، فنگ شویی، نورپردازی دکوراسیون و انتخاب متریال در پروژه های طراحی داخلی یاری نماید. برای اطلاعات بیشتر با مشاور رایگان مای دکو در ارتباط باشد.

 

انتخاب پوشش کف مناسب در دکوراسیون مسکونی

انتخاب پوشش کف مناسب در دکوراسیون مسکونی

پارامترهای انتخاب پوشش کف در دکوراسیون مسکونی

برای انتخاب مناسب پوشش کف در دکوراسیون فضاهای مسکونی پارامتر هایی با توجه به شرایط پروژه وجود دارد که به شرح زیر است:

  1.  توجه به علاقه و درخواست کاربر فضا
  2.  توجه به سبک و استایل پروژه مسکونی
  3.  توجه به سبک زندگی کاربر استفاده کننده فضا
  4. توجه به ترکیب بندی متریال دیوار و مبلمان موجود
انتخاب پوشش کف در دکوراسیون

انتخاب پوشش کف در دکوراسیون

علاقه و درخواست کاربر فضا

ممکن است کاربر فضا به مصالح و متریال خاصی که از بک گراند ذهنی آن ناشی می شود، علاقه خاصی داشته باشد. به عنوان مثال کاربر فضا تاکید بسیار زیادی به استفاده موکت برای پوشش کف اتاق خواب دارد. چرا که احساس می کند موکت گرمای فضا را حفظ کرده و باعث گرم شدن فضا شده و حس و حال محیط را بهتر می کند و موکت الزاما بهترین متریال پوشش کف برای یک فضای مسکونی نیست. اما با توجه به درخواست کاربر که مهم ترین فرد تصمیم گیرنده در پروژه های دکوراسیون داخلی است باید به متریال مورد نظر توجه ویژه داشت.

سبک و استایل پروژه مسکونی

توجه به سبک و استایل پروژه دکوراسیون مسکونی بسیار مهم است در پروژه های مدرن، مینیمال و معاصر معمولا از متریال هایی مثل سنگ های طبیعی ساده، لمینت یا سرامیک های مدرن استفاده می شود. اما در پروژه های کلاسیک پر جزئیات و یانئو کلاسیک از سنگ های طبیعی خاص، پارکت و سرامیک با نقش و نگار متناسب با سبک استفاده می شود.

انتخاب پوشش کف مناسب

انتخاب پوشش کف مناسب

سبک زندگی کاربر استفاده کننده فضا

سبک زندگی کاربر در انتخاب مناسب پوشش کف بسیار اهمیت دارد. بدین معنی که باید به تعداد فرزندان یک خانواده و سن آن ها، همچنین توجه آن ها به میزان پاکیزگی توجه کرد. به عنوان مثال خانواده ای که یک یا دو فرزند کودک و نوجوان دارد، برای انتخاب متریال مناسب توجه ویژه ای به دوام و کارایی و پاکیزگی با توجه به شرایط زندگی خود دارد.

ترکیب بندی متریال دیوار و مبلمان موجود

ترکیب بندی متریال در کنار مبلمان، اهمیت بسیار زیادی دارد. یک طراح حرفه ای سعی می کند که متریال را با توجه به سبک و مبلمان و متریالی که قرار است در دیوارها در سقف و سایر اجزای فضا استفاده شود انتخاب کند. قطعا انتخاب پوشش مناسب کف جدا ازبقیه فضا نیست و به صورت یک انتخاب هماهنگ، یکپارچه در فضا انجام می شود.

انتخاب پوشش کف مسکونی

انتخاب پوشش کف مسکونی

همه ی ما به عنوان یک طراح یا یک کاربر مسکونی به طول عمر یک متریال و مدت زمانی که می خواهیم در آن فضا زندگی کنیم، توجه می کنیم. درفضاهای تجاری، فضاهای عمومی به دلیل تغییرات کاربری و سایش به دلیل جابه جایی ها طول عمر متریال ها کوتاه تر خواهد بود و این واقعیت برای کارفرما کاملا مشخص است. اما یک کاربر فضای مسکونی معمولا متریال را برای یک بازه زمانی پنج تا پانزده یا بیست ساله انتخاب می کند.پس با در نظر گرفتن این شرایط، می توان سقف بودجه را بالاتر در نظر گرفت تا متریال مناسب تری را انتخاب کرد.

بنابراین در صورتی که نیاز به مشاور تیم دکوراسیون داخلی مای دکو، برای انتخاب و طراحی و تامین متریال برای پوشش کف دارید، می توانید از مشاور رایگان ما در تیم دکوراسیون داخلی مای دکو استفاده کنید.

انتخاب پوشش کف مناسب در دکوراسیون

انتخاب پوشش کف مناسب در دکوراسیون

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *