دکوراسیون داخلی

طراح داخلی | معمار داخلی | دکوراتور

طراح داخلی، معمارداخلی، دکوراتور

طراح داخلی، معمار داخلی، دکوراتور از اعضای یک تیم پروژه های بازسازی، ساخت و طراحی داخلی هستند. زمانی که از پروژه های داخلی به عنوان طراحی داخلی صحبت می شود، این پروژه ها ترکیبی از تیم های طراحی، نظارت، ساخت و بهره برداری می باشد که تمامی این تیم ها در قالب یک تیم به عنوان تیم طراحی داخلی در پروژه عمل می کند.

 • طراح داخلی چه تفاوتی با دکوراتور دارد؟
 • معمار داخلی چه وضایفی دارد؟
 • دکوراتور چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

طراحی داخلی از دو بخش معماری داخلی و دکوراسیون داخلی تشکیل شده است. که فضاسازی و تعریف فضاهای داخلی به عنوان معماری داخلی و بعد زیبا شناسی، هنر، چیدمان و انتخاب متریال و ترکیب فرم، اکسسوری و جزئیات به عنوان دکوراسیون داخلی است. در مقاله های قبلی مای دکو به بررسی کلی طراحی داخلی چیست؟ دکوراسیون داخلی چیست؟ و معماری داخلی چیست؟ پرداخته ایم که برای مشاهده مقاله می توانید روی کلمات کلیک کنید.

در معماری داخلی فرد تصمیم گیرنده و طراح، معمار داخلی است. در بخش دکوراسیون داخلی فرد طراح و تصمیم گیرنده، دکوراتور می باشد. بنابراین دکوراتور و معماران داخلی بخش تیم طراحی داخلی پروژه می باشند. همچنین گروه طراحی دکوراسیون داخلی  مای دکو با 15 سال سابقه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، آماده است که شما را در مبلمان و چیدمان، دکوراسیون داخلی، فنگ شویی، نورپردازی دکوراسیون و انتخاب متریال در پروژه های طراحی داخلی یاری نماید. برای اطلاعات بیشتر با مشاور رایگان مای دکو در ارتباط باشد.

طراح داخلی، معمار داخلی، دکوراتور

وظایف طراح داخلی، معمار داخلی و دکوراتور

در پروژه های طراحی داخلی معمولا تیم های معماری داخلی و دکوراسیون داخلی از یکدیگر جدا می باشند. اما ممکن است در پروژه های با مقیاس کوچک و متوسط، یک فرد در نقش معمار داخلی، دکوراتور و طراح داخلی و نظارت بر پروژه باشد. در پروژه های بزرگ تیم های معماری داخلی و دکوراسیون داخلی با وظایف متفاوت در طراحی، نظارت و اجرای پروژه های داخلی می باشند.

وظایف یک دکوراتور و معمار داخلی در پروژه های طراحی داخلی با یکدیگر متفاوت می باشد که هر فرد با توجه به استعداد، میزان دانش و تجربه هایی که در پروژه ها کسب کرده است در یکی از بخش های معماری داخلی یا دکوراسیون داخلی شروع به فعالیت می کند.

برای اینکه یک طراح داخلی موفقی باشیم در وهله اول باید یک دکوراتور و معمار داخلی موفقی باشیم و همچنین یکی از معماران طراحی داخلی می گوید که: < آنقدر با تجربه نشده ام که بتوانم خود را یک طراح داخلی بنامم. من شاید یک معمار داخلی یا یک دکوراتور باشم.>

این جمله برای هر فعال در زمینه طراحی داخلی به این معنی است که برای اینکه خود را یک طراح داخلی بنامید باید سال ها در معماری داخلی و دکوراسیون داخلی تجربه کسب کرده باشید که بتوانید به عنوان یک طراح داخلی فعالیت کنید. بنابراین اگر می خواهید فعالیت خود راشروع کنید بهتر است به عنوان یک معمار داخلی یا دکوراتور شروع به فعالیت کنید چرا که استفاده از واژه طراح داخلی مسئولیت و دانش و تجربه زیادی نیاز دارد.

معمار داخلی کیست؟

معمار داخلی کیست؟

چگونه یک معمار داخلی موفقی باشید.

برای اینکه در در نقش یک معمار داخلی بتوانید، نقش موثری در پروژه های طراحی داخلی داشته باشید، داشتم اطلاعات زیر الزامی می باشد.

 1. اصول فضاسازی، دیاگرام و ارتباط بین فضاها
 2.  آشنایی با انواع کاربری فضاها، نیازهای ریز فضاها و ارتباط بین ریز فضاها از لحاظ کارکرد و عملکردهای ثابت یا متغیر در پروژه
 3. شناخت مواد و مصالح از نوع جداکننده ها و پارتیشن های قابل اجرا در پروژه
 4. آشنایی با اصول اولیه دکوراسیون داخلی، چیدمان و مبلمان برای ایجاد فضاهایی با چیدمان و دکور موفق

یک معمار داخلی باید بتواند زیرساخت و شرایط فضای مناسب برای چیدمان و انتخاب متریال مناسب توسط دکوراتور را ایجاد کند. برای رسیدن به این موضوع تعامل زیادی بین دکوراتور و معمار داخلی در پروژه وجود دارد. و معمولا یک دکوراتور نیاز های خود را در قالب چک لیست هایی در اختیار معماری داخلی قرار می دهد که بتواند ریز فضاهای مناسبی را برای یک دکوراسیون داخلی موفق فراهم کند.

دکوراتور چه وظایفی دارد؟

دکوراتور چه وظایفی دارد؟

چگونه یک دکوراتور موفقی باشید.

برای اینکه در در نقش یک دکوراتور بتوانید، نقش موثری در پروژه های طراحی داخلی داشته باشید، داشتم اطلاعات زیر الزامی می باشد.

 1.  آشنایی با اصول زیبا شناسی و مبانی هنرهای تجسمی در پروژه های طراحی داخلی
 2.  شناخت انواع سبک ها، تاریخچه، جزئیات و مد و ترند مبلمان، اکسسوری، جزئیات و تزئینات در پروژه های طراحی داخلی
 3. شناخت متریال و اجزای سازنده مواد و مصالح و شیوه تکنولوژی اجرای مصالح در پروژه های داخلی
 4.  شناخت تکنولوژی نورپردازی و استفاده از نور به عنوان یک ابزار بسیار جذاب برای ایجاد جذابیت و حس زندگی در پروژه ها
 5. داشتن خلاقیت و سلیقه و داشتن اطلاعات بصری و تصویری از پروژه های موجود در ایران یا جهان برای تطبیق دادن با شرایط موجود در پروژه

معمولا دکوراتورها در پروژه طراحی داخلی اطلاعات اولیه در معماری داخلی پروژه، فضا سازی و ارتباط بین ریز فضاها و فضای پروژه را در اختیار دارند. نکته قابل توجه این است که باید در پروژه های طراحی داخلی، تعامل صحیح بین تیم های دکوراتورها و معماران داخلی برقرار باشد چراکه با عدم تعامل درست اتمام پروژه موفق غیر ممکن می باشد.

طراح داخلی کیست؟

طراح داخلی کیست؟

درصورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص آموزش طراحی داخلی، آموزش معماری داخلی، آموزش دکوراسیون داخلی دارید می توانید از مشاور رایگان ما در مای دکو استفاده کنید یا دوره های جامع دکوراسیون داخلی، معماری داخلی و طراحی داخلی شرکت کنید.

طراح داخلی،معمارداخلی، دکوراتور

طراح داخلی،معمارداخلی، دکوراتور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *