دکوراسیون داخلی

رنگ آشپزخانه کابینت مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

آشپزخانه به عنوان یکی از مهم ترین بخش های خانه به حساب می آید .باید با دقت ویژه ای به آرایش و دکوراسیون فضای آشپزخانه بپردازیم  ، چرا که آشپزخانه ها  باید دارای فضایی پر از  آرامش ، شیک، تمیز و راحت باشند. امروزه برای به وجود آوردن چنین فضایی می توان با تغییر رنگ کابینت آشپزخانه جدید حاصل کرد. رنگ ها قدرت بسیار بالایی در تغییر طراحی دکوراسیون داخلی دارند و    می توانند تنوع و تغییر را در کابینت آشپزخانه ایجاد کنند. البته هر رنگی احساس متفاوتی را در خود پنهان کرده  که به صورت کاملاً نامحسوس می توانند این احساسات را به آدمی منتقل کنند. می‌توان با انتخاب رنگ‌های جسورانه و زنده فضای آشپزخانه را شاد کرد و یا با رنگ‌هایی از تم رنگ سفید ظاهری کلاسیک به آن داد. ابتدا باید رنگی با ماندگاری بیشتری انتخاب کرد که به راحتی تمیز ‌شود.

در مقاله مای دکو سعی داریم در مورد رنگهای مختلف کابینت و تاثیر آنها در آشپزخانه کمی صحبت کنیم.

رنگ آشپزخانه کابینت مدرن

آبی کبود

کارشناسان از رنگ آبی کبود را به عنوان خاص ترین رنگ برای کابینت آشپزخانه یاد کرده اند. رنگ آبی یک رنگ آرامش بخش می باشد. این آرامش در برخی از سایه های رنگی آن  بیشتر و در بعضی از آنها کم تر دیده می شود .رنگ آبی کبود در کنار آرامش، هیجان محسوسی نیز به فضای آشپزخانه می دهد. البته این رنگ به دلیل تیره بودنش برای آشپزخانه های بزرگ مناسب می باشد.چرا که استفاده از آن در آشپزخانه های کوچک ،آشپزخانه را کوچک تر و دل گیر تر  نشان می دهد.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

سبز مریم گلی

در سال 2018 به بعد در دنیای هنر شاهد شروع ظهور رنگ های خاکی و خاکستری هستیم .  اما به دلیل اینکه رنگ خاکستری خالص فضایی دلگیر را به همراه دارد از این رو، باید رنگ سبز مریم گلی به عنوان رنگ کابینت آشپزخانه جدید شناخته شود. سبز مریم گلی در واقع ترکیب رنگ سبز با کمی خاکستری است      این رنگ جزو رنگ های خنثی به حساب می آید،  به همین دلیل می تواند در آشپزخانه های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. در سال 2021 شاهد به کارگیری این رنگ در کابینت های آشپزخانه زیادی هستیم. این رنگ، رنگی کمتر شناخته شده و بسیار خاص است. از مزیت های این رنگ این است که می توان آنرا با ام دی اف و یا با چوب  بوجود آورد.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

سفید و سیاه مات

رنگ سیاه مات یک انتخاب جسورانه برای کابینت آشپزخانه می باشد البته برای هر آشپزخانه ای مناسب نمی باشد. اما در صورتی که با  رنگ سفید ترکیب شود می تواند کمی از جسارت آن را بکاهد و با خیالی راحت تر در آشپزخانه به کار ببریم. ایجاد تضاد در رنگ ها همواره باعث جذاب و منحصر به فرد بوده آنها می شود. رنگهای سفید و سیاه دو رنگ کاملاً متضاد هم بوده و می توانند جذابیت دوچندانی را به آشپزخانه بدهند.باید تعادل میان دو رنگ را در آشپزخانه حفظ کنیم. باید در نظر داشت که در آشپزخانه کوچکی ، بهتر است رنگ سفید غالب بر رنگ سیاه باشد تا روشنایی در اشپزخانه افزایش یابد. در صورتی که آشپزخانه بزرگی در اختیار داشتید ، می توانید به میزان دلخواه یا کاملاً مساوی از دو رنگ استفاده کرد.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

آبی نامحسوس

اگر از دسته کسانی هستی که به سختی می تواند با رنگ های جیغ و پررنگ ارتباط برقرار کنید و اینکه تمایل به استفاده از رنگ سفید خالص نیستید، بهترین گزینه برای شما آبی نامحسوس است. آبی نامحسوس یعنی همان   رنگ آبی بسیار کم ؛ این رنگ تمامی مزیت های مخصوص به رنگ های روشن مانند سفید را در بر دارد و مانند آبی، خنکی، آرامش و سکوت را به طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه شما می دهد.   این رنگ مناسب برای آشپزخانه های کوچک می باشد.

در کل، رنگ های روشن مانند رنگ آبی نامحسوس با آشپزخانه های کوچک سازگار می باشند. زیرا باعث افزایش روشنایی و بزرگ تر دیده شدن آشپزخانه می شوند.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

صورتی رژگونه ای

به نظر نمی آید که رنگ های مایل به قرمز تا چند سال آینده نیز به جایی برسند یا نه! چرا که این رنگ ها به جز در چند بخش خاص خانه کمتر مورد استفاده قرار گرفته. در سال 2021 دو سایه رنگی از قرمز به عنوان رنگ محبوب معرفی شده اند که صورتی رژگونه ای یکی از آنها می باشد.  رنگ صورتی رژگونه ای به علت سبکی و قابلیت انعطاف پذیری جایگزین مناسبی برای آشپزخانه هایی است که  به طور طبیعی به سمت رنگ بژ یا سفید گرایش دارند.  این رنگ کمی فانتزی بوده ولی علاقه مندان می توانند به عنوان رنگ کابینت جدید از آن استفاده کرده و این رنگ به خصوص برای کابینت آشپزخانه منزل نوعروسان و دامادان نیز می تواند گزینه مناسبی باشد.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

 

خاکستری روشن

زمانی که اکثر صاحبان خانه به سراغ  سفید روشن بی انتها در آشپزخانه می روند،. در حالی که افزایش محبوبیت رنگ خاکستری روشن به جای سفید در کابینت آشپزخانه بیشتر شده از این رو در سال 2020 به کارگیری خاکستری  سبک و همه کاره در آشپزخانه افزایش یافت.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

کرم و سفید

رنگ های سفید، کرم و خاکستری از جمله رنگهای خنثی بوده و برای داشتن ظاهری تمیز و مدرن در کابینت آشپزخانه استفاده می شوند . همواره جزو ترندترین  و رنگ کابینت جدید مورد استفاده قرار گرفته چرا که این رنگ ها هرگز از مد نمی افتند و ترکیب رنگ سفید و کرم با هم می توانند  محیطی آرام، تمیز و روشنی را به وجود آورند.  همچنین حس گسترده ای عمیقی در آشپزخانه های کوچک به وجود می آورند. گاها تمیز کردن چنین رنگ کابینت هایی بسیار مشکل است.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

آبی و سبز

رنگ کابینت آبی و سبز رنگ های خاص و خنک بوده ،اما با این حال حس گرمای دلنشینی هم به آشپزخانه میدهند. به همین دلیل ، انتظار این را داریم که در سال 2021 چنین رنگ هایی در بسیاری از آشپزخانه ها به چشم بخورد. آبی و سبز هر دو جزو رنگ های طبیعی و روح بخش بوده که طرفداران زیادی نیز دارند. با ترکیب این دو رنگ می توان یک رنگ بسیار خاص و منحصر به فرد را ایجاد نمود.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

کاپوچینو

رنگ کاپوچینو ، جزو سایه های رنگ قهوه ای به شمار می آید، و جزو پرطرفدارترین رنگ هاست. دقیقا مانند رنگ نوشیدنی قهوه که با رنگ سفید شیر ترکیب شده باشد. رنگ کاپوچینو در ترکیب با سفید هارمونی جذابی را در  طراحی دکوراسیون داخلی به وجود می آورد.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

بژ

یکی از عجیب ترین رنگهای کابینت رنگ بژ است و نمی توانیم توضیح دقیقی درباره آن بدهیم. چرا که این رنگ به رنگهای زیادی شباهت داشته و نزدیک می باشد. در کل رنگ بژ ترکیبی از رنگ های ماسه ای کم رنگ، برنزه ای مایل به خاکستری، زرد کمرنگ مایل به خاکستری است. این رنگ نیز مانند رنگ های روشن و خنثی باعث  گسترده ساختن و بزرگ تر نشان دادن آشپزخانه می شود .

از مزیت های ویژه این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی : پتانسیل ترکیب آن با سایز رنگ های جذاب مانند سفید، خاکستری، ماسه ای و غیره می باشد.

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

رنگ کابینت آشپزخانه مدرن

 

author-avatar

درباره الناز سیدعباسی

کارشناس ارشد معماری و علاقه مند به دکوراسیون و طراحی داخلی هستم . تجربیات آموزشی و طراحانه خودمو با شما در شیراز دکو شاپ به اشتراک میذارم .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *