دکوراسیون داخلی, مصالح و متریال دکوراسیون

لمینت طرح چوب و پارکت در دکوراسیون داخلی

لمینت طرح چوب و پارکت در دکوراسیون داخلی

لمینت طرح چوب و پارکت در دکوراسیون داخلی یکی از بهترین و پر کاربرد ترین متریال های مورد استفاده به عنوان کفپوش در پروژه های طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی است. متریال چوب یا طرح چوب به دلیل داشتن نقش و رنگ جذاب، حس و حال گرمی که به فضا می دهد، یکی از بهترین و کاربردی ترین متریال در پروژه های مسکونی، اداری و تجاری می باشد. طراحان و کاربران هر روزه از متریال چوب و طرح چوب در پروژه های  طراحی داخلی خود به دلایل مختلف استفاده می کنند که ما در این مقاله به بررسی محبوبیت لمینت ها و پارکت ها می پردازیم.

  • پارکت با لمینت چه تفاوت هایی دارد؟
  • لمینت بهتر است یا پارکت؟
  • استفاده از متریال طرح چوب چه تفاوتی با متریال تمام چوب دارد؟

اولین تصویر ذهنی که با شنیدن اسم متریال چوب در ذهن اکثر مردم به وجود می آید، تصویری از چوب و نقش و نگار چوب های جذابی مثل چوب بلوط و چوب گردو، چوب راش چوب توسکا، چوب زبان گنجشگ، چوب اقاقیا، چوب اکالیپتوس، چوب کاج می باشد که در بازار ایران و جهان عرضه می شوند.

متریال چوب از گذشته تا به امروز به عنوان یک متریال قابل دسترس در کل دنیا محسوب می شود. اما در بسیاری از مناطق ایران چوب به عنوان متریال خاص و لوکس کورد استفاده قرار می گرفت. چرا که متریال چوب در بسیاری از مناطق ایران متریال بومی و در دسترسی نبود. در مناطق شمالی ایران بسیاری از خانه ها از چوب ساخته شده اند چون که چوب یک متریال بومی و در دسترس برای ساکنان شمالی ایران بود. انتخاب و استفاده درست از متریال چوب و دیگر متریال ها نیاز به مشاوره و دانش دارد چرا که هماهنگی بین متریال ها بسیار مهم است که تیم طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی مای دکو با 15 سال سابقه فعالیت در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، آماده است که شما را در مبلمان و چیدمان، دکوراسیون داخلی، فنگ شویی، نورپردازی دکوراسیون و انتخاب متریال و مصالح در پروژه های طراحی داخلی یاری نماید. برای اطلاعات بیشتر با مشاور رایگان مای دکو در ارتباط باشید.

لمینت طرح چوب و پارکت در دکوراسیون داخلی

لمینت طرح چوب و پارکت در دکوراسیون داخلی

لمینت و پارکت در دکوراسیون داخلی

هنگامی که از متریال های تمام چوب مثل پارکت ها، دکینگ ها یا ترموود، دیوار کوب و دیوار پوش های تمام چوب در دکوراسیون داخلی استفاده می کنیم، انتظار یک اصالت و هویت خاص برای فضا داریم.

زمانی که می خواهیم اصالت خاص یک فضا را در دکوراسیون داخلی نشان دهیم، از متریال های اصیلی مثل چوب های طبیعی و سنگ های طبیعی و سایر متریال هایی که اصالت و خلوص دارند، استفاده می کنیم. اما شرایط موجود در بازار ایران و جهان و شرایط های خاص پروژه مانند بودجه و زمان باعث شدند که طراحان و کاربران فضای داخلی استفاده از متریال های طرح چوب را به متریال های طبیعی ترجیح دهند.

با توجه به گران بودن پارکت های چوب طبیعی، متریال هایی مانند لمینت طرح چوب و کفپوش طرح چوب جایگزین متریال های چوب طبیعی شدند که قیمت کمتر،نصب راحت تر، سرعت بیشتر در نصب این متریال ها باعث محبوبیت آن ها در بین طراحان و کاربران شد. اما همچنان یکی از اصلی ترین مزایای پارکت های چوب طبیعی، اصالت و خاص بودن و لوکس بودن است که متریال های مصنوعی نی توانند آن اصالت و خاص بودن را به محیط القا کنند.

لمینت در دکوراسیون داخلی

لمینت در دکوراسیون داخلی

مزایای استفاده از لمینت در دکوراسیون داخلی

استفاده از متریال لمینت طرح چوب مزایایی دارد که به ظرح زیر است:

  1. قیمت مناسب: در بازار فعلی در نیمه اول سال 1400  لمینت های تولید ایران و لمینت های وارداتی با کیفیت معمول بین 300 تا 400 هزار تومان به ازای هر مترمربع قیمت دارد.
  2.  زمان نصب: یک نصاب معمولی لمینت می تواند در روز بین 20 تا 30 متر مربع از کف فضا را لمینت کند.
  3. دوام و ماندگاری:  متریال هایی مثل لمینت های طرح چوب یا کفپوش های طرح چوب به دلیل مصنوعی بودن ،یک لایه لمینت ضد حش، ضد ضربه و ضد رطوبت روی خود دارند که باعث می شود در استفاده مکرر و استفاده های طولانی دوام بیشتری نسبت به پارکت داشته باشند.
لمینت در دکوراسیون داخلی

لمینت در دکوراسیون داخل

معایب استفاده از لمینت و کفپوش در دکوراسیون داخلی

همان طور که استفاده از لمینت های طرح چوب در دکوراسیون داخلی مزایایی نسبت به پارکت چوب طبیعی دارد، معایب هایی هم دارد که بهتر است برای انتخاب پوشش کف مناسب به مزایا و معایب متریال لمینت آگاه باشیم.

  1. لمینت ها قابل ترمیم و قابل بازسازی نیستند. در صورتی که روی لمینت یک خط و خش یا ضربه ایجاد شود باید تایل لمینت به صورت کامل عوض شود. اما در  پارکت می توانیم با استفاده از ساب و رنگ مجدد ظاهر قبلی را داشته باشیم.
  2.  در صورتی که یک یا چند عدد از تایل های لمینت خراب شود ممکن است برای تعویض، لمینت مشابه را پیدا نکنیم.
  3.  بسیاری از لمینت هایی که در بازار و پروژه های دکوراسیون داخلی به عنوان کفپوش نصب می شوند، بعد از استفاده زمانی که کاربر روی فضا راه می رود با صدا همراه است که مورد اعتراض خیلی از کاربران فضاهای مسکونی یا اداری و تجاری می باشد. در صورتی که از فوم مناسب و زیر سازی مناسب استفاده شود، صدا به حداقل خواهد رسید.
لمینت و پارکت در دکوراسیون داخلی

لمینت و پارکت در دکوراسیون داخلی

دسته ای از لمینت ها روکش ملامینه وجود دارد که در زیر روکش ملامینه یک لایه چوب طبیعی قرار دارد. این لمینت ها قیمت بیشتری نسبت به لمینت های معمولی دارند.

کفپوش های طرح چوب به صورت تایل و رول نیز در بازار وجود دارند که قیمت بسیار کمتری نسبت به لمینت ها دارند. استفاده از کفپوش های طرح چوب در پروژه هایی که محدودیت بودجه دارند، بسیار مناسب است.

در صورتی که برای انتخاب متریال های چوب یا طرح چوب مثل کفپوش، لمینت و پارکت های تمام چوب نیاز به مشاوره، تامین متریال و طراحی در فضا دارید با تیم دکوراسیون داخلی مای دکو در ارتباط باشید.

مزایا و معایب لمینت در دکوراسیون

مزایا و معایب لمینت در دکوراسیون

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *